Spåmannen hjelper Siri tirsdag, jan 1 2008
Spekulasjoner bøker, blomster, flyplasser, fremtida, Homo Sapiens, istida, kaffe, kakao, sang, Siri 8:59 am
Siri sier: Når jeg blir stor, da skal jeg ikke bli flyplass. Folk er stressa der. De haster videre, videre, alltid videre. Fly bråker. Vinger fryser. Skjer det en ulykke, får hele nasjonen vite om det, kanskje hele verden også. Du drar ikke dit for å ha det koselig eller gøy, en flyplass er kun et verktøy til forflyttelse. Og det vil ikke jeg bli. Derfor vil ikke jeg bli flyplass når jeg blir stor.
Spåmannen svarer:
Din personlighet tilhører stjernetegnet Listeluska, Siri. Den typiske listeluska er både forvirra og markskrikersk, med mange frosne ytterpunkter i livet. Men listeluska kan være ganske handlekraftig også, med ei handleliste i lomma …
Fremtida di er lys, Siri. Jeg ser et stort hvitt lys i enden av tunnellen, det lyset tusenvis av øyne kan skape når sola står beint på og de alle er vendt mot himmelen, for å se deg, Siri, bre dine regnebuefargede vinger over dem og fly! Fly!
Og de synger, Siri, en gammel sang om blåfuglen som flyr ut gjennom vinduet. De synger når du tar dem i klørne dine og bærer dem til et land der blomster ikke bare er vakre, men næringsrike også. Og når dere lander der gir de deg klemmer, gode klemmer som får deg til å smelte i lykke, og bli gjødsel for blomstene som de spiser. Og blomstene vil være så fulle av dine gener at alle nye barn vil ligne på deg. Slik skal du bli gjenfødt som hele menneskeheten Siri. Homo Sapiens Siriensis!
Ja, og det finnes ingen flyplasser i fremtida, Siri, fordi mennesket ikke lenger er kun et verktøy for forflytning, men en lykkeflyver!
Men i en annen dimensjon vil du få mye motgang, ikke minst fordi den globale nedsmeltingen vil fortsette der, og stenge flyplasser uten at blomster gror bedre av det. Dessuten er det ganske ufattelig hvor mye stress istida vil føre til! Og de vil slutte å selge kaffe, Siri! Kaffe og kakao vil forsvinne fra ditt liv! Og gode bøker blir forbudt fordi regnskogen i Amazonas er brukt opp og batterier til e-bøker kun selges på svartebørs. Ai-ai-ai så fælt du vil få det om du roter deg vekk i en annen dimensjon, Siri! Hold deg her hos oss!
Ord for dagen: Den som lister seg innpå livet får sett litt av hvert!
januar 1, 2008 at 11:28 am
HAHAHAHAHAH
Menneskeheten Siri! Det høres ut som et svært vakkert bilde, å kunne være en regnbuevingefarget lykkeflyver av en blåfugl, jeg må absolutt holde meg i den dimensjonen. I en annen dimensjon uten kaffe og bøker, HVORDAN VILLE DET GÅ!?
Men ah, takk for at det er lys i tunnelen, o store spåmann.
januar 1, 2008 at 11:31 am
We aim to please
januar 1, 2008 at 11:37 am
[...] Spåmannen hjelper Siri. [...]