Sist uke skjedde det: denne bloggen ble kastet ut i konkurranse med Bharfot-bloggen. Figurene her var helt over seg (selvsagt), og drømte opp aksjoner som var langt utenfor det alminnelige og sømmelige. Jeg skjenket dem fulle og dro selv til fjells for å slippe unna. Det virket: Bharfot vant! Hurra!
Men nå viser det seg at de mest fatalt engasjerte blant figurene har kommet opp med et etterspill i skammens tegn. Det hele er initiert av en helt ny figur her (og en som jeg umiddelbart plasserer blant de mest upålitelige av dem).
Det har seg altså slik at figurene nå vil SAKSØKE selveste Oda Bharfot for misbruk av navnet til figuren Bharfot. Det er (dessverre) ingen tvil om at denne figuren finnes. Jeg har søkt den opp, og intervjuet den om denne saken:
– Såh, du kaller deg Bharfot?
– Jepp!
– Og du mener Oda Bharfot har stjålet navnet ditt, og misbrukt det i Tordenbloggen, og derfor slått dere ned i støvlene der?
– Jepp!
– Og du mener Tordenbloggen stod i ledtog med henne, og derfor skal dere saksøke Tordenbloggen etter Terrorlovene! Stemmer det?
– Jepp!
– Eier du ingen skam i livet?
– Eh … jepp?
– Du er tydelig mye, mye yngre enn Oda Bharfot!
– Jepp!
– Jeg hadde ikke engang hørt om deg før Tordenbloggen ble arrangert! Stemmer det ikke at du faktisk ble født etter at konkurransen var over?
– Jepp!
– Du er faktisk født i går, ikke sant?
– Jepp!
– Vent litt nå … Kan du egentlig si andre ord enn «jepp»?
– Jepp!
– Hva da? Si noen andre ord!
– Eh … jepp?
– Dette er jo bare helt håpløst! Du er født i går, kan knapt snakke, og tror at noen som helst skal ta et slikt søksmål alvorlig?
– Jepp!
– Nei, vet du hva! Kan du se til å pelle deg ut av bloggen min? Du gjør skam på oss alle! Kom deg ut!
– Jepp!
– Helt ut!
– Jepp!
…
…
…
– Hallo? Du har ikke gjemt deg noe sted her nå?
– Eh … jepp?
Denne historien minner meg litt om Rørlegger Røhr som la inn vann og monterte vannkran i safen til Onkel Skrue samtidig med at han tømte den for penger.
«Jamen, den virker jo?» sa Donald . . .
Kamelryttersken postet sist: Frivillig? http://karavanseraiet.no/?p=1596
Lett for deg å si, Oda, at jeg ikke skal slippe dem løs i verden! Jeg har da ingenting med det å gjøre! Figurene kommer og går som de vil, og lytter bare til meg når det passer dem selv!
Men jeg er enig med AlterEgo og Aina: foten er fin!
Haha. For en fin JuniorBharfot. ❤
Den virker jo forholdsvis harmløs her, men jeg vet ikke… føler meg litt utrygg nå. Sånne figurer som ble født i går er jo før eller senere ikke født igår lenger, og hva skjer da? Hva om den lærer å snakke? Hva om den blir eldre enn meg veldig fort, slik at ingen lenger tror jeg var den første med navnet? Helst ikke slipp den ut av bloggen din, synes jeg. Du kan ikke slippe sånne figurer løs i verden og overlate til skjebnen hva de vil finne på! 😯
Fine fine bharfoten sin 🙂
[samme hvilken av dem det er snakk om, egentlig!]